Zástupci okolních obcí se sešli s medii, která informovali o dosavadním průběhu, společném postupu a nových aktivitách k tomuto plánovanému záměru. Nejviditělnější akcí je tak nová  petice, o které jsme psali minule a  vyzýváme  kdoještě  nepodepsal a má zájem -podepiště prosím. Informace najdete na našich stránkách.
Novinkou je však informace, že Obec Rybitví  investorovi navrhla, aby místo plánované obnovy spalovn, zřídil bateriové úložiště. Prostor pro spalovnu se pokusí najít v Pardubickém kraji jinde. 

Bateriové úložiště je podle vedení Rybitví vhodnou alternativou. Má uchovávat přebytečnou energii z obnovitelných zdrojů. Může poskytovat rychlou záložní energii pro elektrickou síť v době vysoké poptávky. „Bateriové úložiště by pro ně byl nový podnikatelský záměr. Pokusíme se vymyslet jiné místo pro spalovnu, které není tolik zasažené chemickým průmyslem jako Pardubicko,“ řekla starostka Eva Šmeralová (Pro Rybitví).

Mluvčí AVE CZ Pavla Ivácková uvedla, že dceřiná firma bude pokračovat v přípravě investice, bez ohledu na návrh Rybitví.

 

SEZNAM ZPRÁVY LINK

 

ČESKÁ TELEVIZE - zpravodajství

 

ČESKÁ TELEVIZE - Události v regionech